Новини 03.12.2013р.
Шлях бібліотекаря до лідерства
Багато дверей та шляхів зараз відкриті для бібліотекарів завдяки програмі «Бібліоміст». Нові горизонти відкрились і для мене молодого та енергійного бібліотекаря Тернопільської обласної бібліотеки для дітей. Пройшовши чималий відбір здобула такий бажаний лист-запрошення для участі у програмі «Лідерство» для молодих бібліотекарів.
Дана програма включає 4 тренінги. Перший з яких «Надання сучасних бібліотечних послуг», відбувся 27-28 листопада 2013 року у м. Ужгород та м.Перечин (Закарпатська обл.).
Розпочався тренінг традиційним привітанням організаторів: регіонального представника програми «Бібліоміст» у Закарпатській області Андрія Вишняка та координатора програм Творчого центру ТЦК Івана Ледчака. На цьому слово традиційне ви більше не зустрінете, тому готуйтесь, буде цікаво!
Із сесією «Важливі аспекти діяльності сучасного бібліотекаря» виступила Канюка О.А., заступник директора Закарпатської ОУНБ, у якій охарактеризувала нові форми роботи бібліотек, котрі відповідають сучасним потребам часу та запитам користувачів.
Своїм багатим досвідом із запровадження соціальних проектів для громад з нами поділилась Герцег Л.М., директор Перечинської ЦБС. Особливо хотілося б відзначити проект «Майбутнє потрібно планувати», метою якого є підвищення поінформованості жінок та пар репродуктивного віку щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я. Для популяризації цієї інформації використано цікаву форму – бібліотечні вечорниці, де у перервах між театралізованими сценками, співами та танцями учасників консультували сімейний терапевт та лікар-гінеколог
Не менш цікавим виявився другий день. Розпочався він відвідинами «чарівної казки», Ужгородської міської дитячої бібліотеки, де нас познайомили із роботою творчого об’єднання «Барви Карпат» та клубом ветеранів війни та праці, що діють при бібліотеці. Неабияке враження на учасників програми справила виставка робіт юних художників творчої групи «Весела палітра». Нам розповіли, на заняттях дітки вчаться різній техніці: квілінг, паперопластика, батік, роботі з крепового паперу, писанкарство, виготовлення виробів з макаронів. Їх роботи часто виставляються на виставці в бібліотеці і милують око відвідувачів.
Своїм ентузіазмом вразили спеціалісти двох сільських бібліотек-філій Виноградівського району. Бібліотекарі с. Олешник тісно співпрацюють з фермерськими господарствами, інформують про нові законодавчі, нормативно-правові документи щодо земельної реформи в Україні, новітні технології вирощування сільськогосподарської продукції, допомагають фермерам розміщувати оголошення щодо продажі власної продукції та підготували флаєр з переліком інтернет магазинів, де можна замовити насіння овочів, квітів. А ось бібліотекар села Мала Копаня об’єднала громаду, провівши пошукову роботу зі збору матеріалів про багатовікову історію села, життя видатних людей, традиції, звичаї села, презентувала вулицю імені Івана Семедія, створила фільм «Співець Виноградівщини» (присвячений Івану Антоновичу Бачкаю), організувала та провела наукову конференцію «Малокопанське городище».
Під враженнями від побаченого учасники програми ще довго обмінювались рекомендаціями, думками та побажаннями.
Щиро дякую програмі «Бібліоміст» за можливість взяти участь у програмі «Лідерство», координатору тренінгу за організацію та усім молодим лідерам за приємну атмосферу. Окремі слова вдячності висловлюю Андрію Вишняку, який не лише показав, а й дозволив відчути нам увесь колорит Закарпатської області.
Тетяна Хованець,
бібліотекар Тернопільської обласної бібліотеки для дітей.
|