Петро Тимочко народився 1 серпня 1925 р. у с. Івачів Долішній, нині Тернопільського району. Поет, перекладач, драматург, публіцист, громадський діяч. Лауреат премій ім. Братів Богдана і Левка Лепких, ім. У. Самчука, ім. М. Рильського. Нагороджений орденом "За заслуги III cт.". Член НСПУ (1990). Переможець обласного конкурсу "Голос серця" (1997). 1938-43 рр. - навчався в українській гімназії товариства "Рідна школа" в Тернополі. 1943-1944 - доброволець дивізії "Галичина", учасник боїв під м. Броди (Львівська область), потрапив у радянський полон. 1944-47 - в'язень фільтраційних таборів ГУЛАГ на території Підмосковського вугільного басейну, художник-оформлювач агітаційних транспарантів у таборі поблизу станції Узлова (нині Тульська область). До 1956 працював на копальнях Забайкалля робітником, завідувачем майстерні рудника та гірничим майстром (нині обидва - РФ). Після звільнення повернувся в м. Тернопіль. Закінчив гірничий факультет Всесоюзного політехнічного інституту в м. Москва (1961, нині РФ). Працював майстром, інженером у кар'єрах і на будовах Тернопільської області. Перші публікації поезій П. Тимочка - у журналі "Дорога" (1942, Львів). Він - перекладач із німецької, російської, польської, чеської та інших мов. Перші переклади поезій польських і німецьких авторів опубліковані у журналах "Всесвіт" і "Жовтень" (нині "Дзвін"), колективних збірниках та періодичних виданнях. Голова Тернопільської організації НСПУ (1992-98). Від 1997 - член редколегії газети "Соломія".
Помер 26 лютого 2005 р., похований в м. Тернопіль.
Видані книги:
Книги перекладів: Ян Кохановський "Поезії"" (1980), Й. В. Гете "Невгасима любов", Г. Сакс "Вибрані твори" (обидві - 1997), поезії: "На канадській землі" (1991), "Рідний клин" (1994), "Із болем у душі", "В стрімкім потоці часу і подій" (обидві - 1995), "Премудрість Божу в собі шукаю" (1996), драматично-поетична трилогія: "Трагедія зради або Українська трагедія", "Пекельний суд" та "День перемоги" (1993-94); "Із вічності у вічність" (2000), автобіографічна повість "Роздуми над пережитим" (2001); збірка фейлетонів та есе "Мовчати було негоже" (2003).
Тимочко, П. Із болем у душі: поезії / П. Тимочко; худож.оформл. Б. Р. Пікулицького. - Львів: Каменяр, 1995. -198 с.
Збірка поезій Петра Тимочка пронизана болем за долю Батьківщини, за наш український багатостраждальний народ, за рідну мову.
Тимочко, П. Мовчати було негоже / Петро Тимочко. - Тернопіль: Горлиця, 2003. -231 с.
"Мовчати було негоже" — книга тернопільського письменника і публіциста Петра Тимочка, в якій зібрані друковані в різних періодичних виданнях та досі неопубліковані статті про громадське та суспільне життя кінця XX початку XXI століть.
Тимочко, П. С. На канадській землі: поезії / Петро Тимочко. - Тернопіль: Редакційно-видавничий відділ управління по пресі, 1991. - 45 с.
У вересні 1991 року виповнилося 100 літ, відколи на заморській канадській землі появилися перші поселенці з України. Нині нащадки гнаних бідою мандрівників є повноправними громадянами багатої держави, в добробут якої вклали чимало важкої праці. Прочитавши вірші, що входять до цієї збірки, кожна вдумлива людина пройметься почуттям пошани до українців за океаном, котрі в п'ятому-шостому поколінні не втратили свого національного обличчя. Знайде читач у ній також рядки, написані далеко від рідного краю як відгук на бурхливі відроджувальні події 1989 року на Україні.
Тимочко, П. Пекельний суд: пілітично-драматична поема-містерія. День Перемоги: драматична бувальщина / П. Тимочко; ред. І. Зелена. - Тернопіль: Збруч, 1994. - 96 с.
Драматичні твори «Пекельний суд» та «День перемоги» — друга і третя частини своєрідної драматичної трилогії, яку започаткував нещодавно опублікований твір «Трагедія зради або українська трагедія». У них розкривається проблема тоталітаризму у тому жахливому вигляді, якого він прибрав у двадцятому столітті.
.jpg)
Тимочко, П. С. Рідний клин: поезії / П. Тимочко; ред Д. А. Головко. - К.: Український письменник, 1994.— 110 с.
Петро Семенович Тимочко — поет за покликанням. Гірничий інженер за фахом, він — майстер у царині поетичного перекладу. Впродовж усього свого свідомого життя пише й власні твори.
Теми віршів збірки, дещо запізнілої поетичної публікації, — окреслюють життєвий шлях поета, його дороги і мрії, філософське осмислення нашого буття.
.jpg)
Тимочко, П. Роздуми над пережитим / Петро Тимочко. - Тернопіль: Горлиця, 2001. - 620 с.
Книга «Роздуми над пережитим» — мемуарно-публіцистична оповідь з медитативними рефлексіями письменника-галичанина, якому судилось жити у двадцятому, найжахливішому для українського люду, столітті. Автор, свідомий того, що книга буде сприйнята читачами по-різному, наважився на її публікацію з надією допомогти перш за все нашій молоді збагнути своє минуле і не забувати тої тяжкої науки, яку старші покоління отримали під чужинецькими окупаціями та звироднілими тоталітарними режимами. Бо хто не пам'ятає минулого, не вартий майбутнього.
.jpg)
Тимочко, П. Трегедія зради або українська трегедія / Петро Тимочко; худ. М. Б. Цибулько; ред. Л. І. Гудована. - Тернопіль: Книжк.-журнал. ви-цтво Тернопіль, 1993. - 46 с.
Читач добре знає Петра Тимочка як перекладача. Вірші з першої збірки «На канадській землі» пройняли кожного своїм мелодійним стилем, душевним болем за свій український народ.
Пропонуємо на суд глядача його нову працю—трагедію. Нас протягом віків звинувачували в зраді. Та ми нікого не зраджували, лише самих себе. Нехай же ця драма відкриє людям очі, хто є хто і якими ми повинні бутй, щоб Україна наша, нині як те немовля, що спинається на свої такі ще хиткі ніжки, міцно утвердилася на землі.