Інтернет (від англ. Internet) — всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій. Інтернет становить фізичну основу для розміщення величезної кількості інформаційних ресурсів і послуг, таких як взаємопов'язані гіпертекстові документи Всесвітньої павутини (World Wide Web — WWW) та електронна пошта. В повсякденній мові слово Інтернет найчастіше вживається в значенні Всесвітньої павутини і доступної в ній інформації, а не у значенні самої фізичної мережі. Також вживаються терміни Всесвітня мережа, Глобальна мережа чи навіть одне слово Мережа, Інет, Тенета, Міжмережжя, Інтернетрі або Нетрі. Все частіше Інтернет вживається і з малої літери, що можна пояснити паралелями з термінами «радіо», «телебачення», які пишуть з малої.
Глобальна мережа, в народі просто Інтернет, вже давно є місцем постійного проживання, роботи та розваги мільйонів чоловік. Пошукачі, соціальні мережі, різного роду чати, портали та інші подібні проекти - кожен з нас проводить солідну частину всього часу в Інтернеті на цікавих йому сайтах.
І кожного разу, вводячи пошуковий запит, ми не замислюємося, що тим самим змінюємо вигляд Мережі. То який же він, вигляд Мережі, сьогодні?
Щоб судити про роль Інтернету для середньостатистичної людини, досить переконатися в різноманітності точок входу у всесвітню Павутину. Ще зовсім недавно важко було уявити, що в банальному McDonalds можна буде спокійнісінько серфити по сайтах, купивши всього лише гамбургер.
І ось, спокійнісінько жуючи гамбургер і перевіряючи свою сторінку на Facebook, може здатися, що Інтернет безмежний, але це не так. Хоча він дуже великий: за різними підрахунками, загальна кількість сайтів доступних користувачам дорівнює 234 млн. штук. А відвідують їх аж 1,73 млрд. чоловік по всьому світу. А ось скільки сторінок на всіх сайтах - невідомо навіть Google, який поки що нарахував майже 8 млрд. сторінок і продовжує свою роботу далі.
Однак, якщо Вам тільки що прийшла геніальна ідея швиденько запустити власний унікальний сайт, зробивши загальну кількість рівним 234 млн. + 1 сайт, то поспішіть, так як гарне доменне ім'я можуть скоро зайняти. Адже за даними Verisign і Webhosting.info в зоні. Com нарахували 81800000 імен, зона. Net займає 12,3 млн. імен, організації «скромно» зарезервували майже 8 млн. імен в зоні. Org, а 76300000 . імен вже належать регіональним зонам ru, uk, de. До речі, за даними Яндекса, рунет складається приблизно з 15 млн. сайтів. Багато? Насправді не дуже - з них чверть займає пошуковий спам.
Сьогодні вікно у світ Інтернету - це пошуковики. Вони приймають запити звідусіль, крім хіба що космосу. І відповідають на них досить вміло: більшість користувачів (близько 55%) знаходять необхідну інформацію відразу ж, задавши всього один пошуковий запит. Інші ж у пошуках відповіді на своє питання додають уточнюючі слова або переформулюю первинний запит. До речі, сам пошуковий запит зазвичай складається з трьох слів, тоді як ще в 1997 році запит мав довжину в 1,2 слова - люди більше звикли до телеграфного стилю.
Про розвиненому пошуковому механізмі сьогоднішніх Yandex, Google і Yahoo! говорить хоча б той факт, що в основній масі випадків користувачі проглядають тільки лише першу сторінку пошукової видачі, а далі другої сторінки доходять одиниці людей.
Навряд чи знайдеться людина, ні разу в житті не відправив жодного e-mail. Настільки простий і надійний засіб зв'язку вже давно завоювало своє місце під сонцем і не збирається здаватися під натиском соціалок, твіттера і месенджерів. Послугами електронних скриньок регулярно користуються майже 1,4 млрд. чоловік у всьому світі, що не сильно менше загального числа користувачів Мережі. І щодня через мідні та оптичні лінії зв'язку проноситься порядку 247 млрд. листів, правда, порядку 85% з цього величезного числа відноситься до спаму.
І ось, відіславши всі листи і відвідавши всі улюблені сайти, можна зайти на свою сторінку в соціальній мережі або блозі - кому що ближче. І дізнатися, що загальна кількість блогів в Інтернеті складає 126 млн., але в позаминулому році було значно більше, порядка 133 млн. - вести онлайн-щоденники вже не модно. Всі переключилися на соціальні мережі: один тільки Facebook нарахував 354 млн. унікальних користувачів.
До речі, ніколи не цікавило, чим же живуть ті сотні мільйонів завсідників соціальних мереж? Mail.ru провела дослідження і дізналася, що ж думають мешканці соціалок про вічне питання - про кохання. Вони проаналізували історію пошукових запитів в соціальних мережах і з'ясували, що, наприклад, що пікап призводить до весілля на 30% швидше, ніж класичні знайомства. У цілому, жінки більше думають про високе, цікавляться афоризмами, віршами та малюнками. А от чоловіки навпаки, більш рішучі і приземлені. Їх цікавить, як правильно займатися любов'ю, освідчення в коханні та смс. Також люблять чоловіки й пожартувати про любов, про що говорить частий запит чоловіків на «демотиватори про кохання».
Мережеві фахівці навіть з'ясували, як люди воліють знайомитися з протилежною статтю. На початку, природно, романтика. Інтерес до віршів та поезії різко підвищується, як тільки користувачі починають цікавитися темою знайомств. Поглиблено юзери цікавляться віршами ще в середньому три місяці, але як тільки знайомства перетікають в щось більш серйозне, інтерес до лірики помітно падає.
А ось традиційний романтичний похід у театр - це міф, якщо судити за результатами дослідження. Адже люди вважають за краще ходити в театр одні або з друзями. А все тому, що у самотніх людей більше вільного часу та їх інтерес до дозвілля в театрі підвищений. Але як тільки вони починають шукати знайомства і обзаводяться парою, інтерес до театру слабшає. Запит за словом «весілля» веде себе по відношенню до знайомств досить логічно. Поки людина шукає свою пару або знаходиться в «цукерково-букетному» періоді - інтерес до цього слова залишається на досить низькому рівні. Але коли відносини у пари стають серйозними запити по весіллю бомбардують пошукові машини.
Побутує також думка, що пікап не пристосований для тривалих відносин між чоловіком і жінкою. Проте, статистика говорить, що пікап веде до весілля швидше, ніж класичні знайомства. Так, якщо інтерес до весілля у людей, що цікавляться класичними знайомствами проявляється тільки через 5 місяців, то у випадку з пікапом, про весілля починають замислюватися вже через 3 місяці.
А ось народну поголоску «втрачають голову від кохання» статистика лише підтверджує. Фахівці, проаналізувавши інтерес до слів «пікап» і «реферати», встановили, що як тільки юна особа починає цікавитися пікапом, рівень інтересу до «рефератів» падає стрімко.