У Росії Днем Інтернету вважається 30 вересня. Це свято об'єднує всіх користувачів і працівників інтернет-індустрії. Інтернет давно став необхідним інструментом спілкування і пошуку необхідної інформації.
Зараз в просторі російського Інтернету налічується більше 16 млн. користувачів. Дві третини цільової аудиторії російського Інтернету мають вищу освіту, а середній вік її - від 28 до 30 років.
Інтернет-ЗМІ за своїм «тиражу» остаточно перевершили друковані видання, перетворившись в основній і первинне джерело інформації для найбільш активної частини населення.
Але незважаючи на те, що міжнародний День Інтернету намагалися ввести кілька разів, жодна зі спроб так до цих пір і не увінчалася успіхом. Історія виникнення свята Російському Інтернету вже більше десятка років. 30 вересня 1998 було проведено перший перепис населення російськомовного Інтернету. На той момент кількість користувачів досягла 1 млн. чоловік.
У 1998 році Всесвітній день Інтернету був санкціонований Папою Іоанном Павлом II. Святий покровитель Інтернету поки ще не затверджений офіційно, хоча з 2000 року тимчасову протекцію Мережі "здійснює" Ісидор Севільський, іспанська єпископ, який жив у 560-636 роках.
Його вважають першим енциклопедистом, який справив значний вплив на історію Середніх століть. Тому в багатьох країнах світу свято Мережі відзначається 4 квітня - у день Вознесіння Святого Ісидора Севільського.
Що ж стосується православних святих, то 30 вересня відзначається день пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та Софії, що носять імена християнських чеснот. Дуже часто Інтернет дає можливість спілкуватися незважаючи на відстані і попри всі перешкоди, даруючи віру і надію на швидку зустріч.