Мирослав Ярославович Лазарук народився 13 жовтня 1956 року в селі Королівка під Кломиєю, що на Прикарпатті, у сім’ї робітника і колгоспниці. Згодом сім’я повернулася до с. Перерова – родинного гнізда, звідки його мати була вивезена на Сибір у 1946 році за участь в оунівському підпіллі. Після закінчення Корницької десятирічки М. Лазарук поступає на факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка, а по його закінченні їде на роботу в чернівецьку молодіжну газету «Молодий буковинець». Крім журналістської роботи, він обіймав посаду начальника управління культури і мистецтв Чернівецької облдержадміністрації. Нині працює директором Чернівецького меморіального музею Володимира Івасюка та очолює квартальник «Буковинський журнал».
Мирослав Лазарук – автор поетичних книг «Коломия» (1988), «Покрова» (1993), «Ночі з амазонкою» (1996), «Містечкові містерії» (2001), «Пантір» (2006), прозових – «Птах самотній» (1996), «Збирачі маку»(1999), «Лепра – Інавгурація»(2006), есеїстичних – «Микола Вінграновський. Степовий Сварог»(2009), «Через терни до любови»(2009), п’єс «Видіння судної ночі»(2001) та «Дуель у божевільні»(2007).
Творчість М. Лазарука відзначена різноманітними міжнародними та всеукраїнськими преміями, зокрема, літературно-мистецькою премією імені Івана Нечуя-Левицького, міжнародною – «Карпатська корона», імені Дмитра Загула, Сидора Воробкевича та іншими. Він – заслужений діяч мистецтв України.
Лазарук, М. Містечкові містерії: поезії, поеми / Мирослав Лазарук. – Чернівці: Молодий буковинець, 2001. - 96с.
У новій книжці поезій та поем український письменник з Чернівців Мирослав Лазарук заглиблюється до витоків духовності сучасної людини, яка живе на зламі тисячоліть. Чи готова вона до нових випробувань? Чи знайде душевну рівновагу в бурхливому плині катаклізмів? Водночас «Містечкові містерії» продовжують пошуки попередніх збірок «Коломия», «Покрова», «Ночі з амазонкою».